به مرکز تحقیقات ژنتیک خوش آمدید
 
قالب وبلاگ

خواص ضد سرطانی فلفل و گوجه فرنگی

پژوهشگران پس از مشاهده تاثیر کاپسایین بر موش های آزمایشگاهی، با قرار دادن سلول های گرفته شده از مردان مبتلا به سرطان پروستات در مجاورت این ماده دریافتند که بخشی از این سلول ها از میان رفتند. در گزارش محققان مرکز سیدار سینا، که در نشریه آمریکایی تحقیقات سرطان منتشر شده، آمده است که ماده کاپسایین فرآیندی را در موش های مبتلا به سرطان به جریان انداخت که در نتیجه آن، سلول های سرطانی به شکلی قابل توجه نابود شدند. به گفته آنان، بررسی های آزمایشگاهی نشان داد که اندازه غده سرطانی در موش هایی که تحت درمان با این ماده قرار گرفته بودند به یک پنجم غده موش هایی کاهش یافت که از این ماده محروم مانده بودند. برخی از محققان احضار نظر کرده اند که ممکن است کاپسایین فرآیندی را به جریان می اندازد که با آزاد کردن نوعی پروتئین، باعث می شود سلول های سرطانی در پروستات در واقع دست به خودکشی بزنند. در عین حال، پزشکان گفته اند که مقدار کاپسایین لازم برای درمان سرطان پروستات در حدی است که نمی توان آن را با خوردن فلفل قرمز، حتی از نوع بسیار تند آن، تامین کرد. برای این منظور، لازم است داروهای شامل این ماده به شکل خالص تر تولید و تجویز شود. 


خواص ضدسرطانی گوجه فرنگی:

 در همین حال محققان می گویند عناصری در گوجه فرنگی وجود دارد که به مقابله با سرطان پروستات کمک می کنند. تاکنون تصور می شد که تنها یکی از این عناصر شیمیایی به نام لیکوپین (lycopene) دارای خواص ضدسرطانی است. اما محققان دانشگاه های ایالتی ایلینویز و اوهایو پی برده اند که عناصر شیمیایی دیگری در گوجه فرنگی وجود دارد که بر تاثیر لیکوپین می افزاید. 

به گزارش پایگاه اینترنتی بی بی سی این مطالعه که نتایج آن در نشریه موسسه ملی سرطان آمریکا چاپ شده، نتیجه گیری کرده است که قرص های مکمل لیکوپین تاثیر محدودی در مبارزه با سرطان دارند. 
پروفسور جان اردمن، محقق اصلی مطالعه، گفت: "در گذشته معلوم نبود که آیا لیکوپین به تنهایی نقش محافظتی دارد یا خیر. اما مطالعه ما اکنون نشان می دهد که لیکوپین تنها یکی از عوامل دخیل در کاهش خطر سرطان پروستات است.
وی افزود: "این مطالعه همچنین حاکیست که مصرف قرص های مکمل لیکوپین به اندازه مصرف گوجه فرنگی موثر نیست. به اعتقاد ما مردم باید محصولات گوجه فرنگی را انواع غذاها و سالاد مصرف کنند.
لیکوپین، ماده ای است که گوجه فرنگی را قرمز می کند، و برای از بین بردن ذرات معروف به رادیکال های آزاد که می تواند به بافت های بدن آسیب برساند، موثر است. 
سرطان پروستات از جمله بیماری های خطرناکی است که مردان را مبتلا می کند و گاه حتی پس از جراحی، دوباره در بیمار ظاهر می شود. 
ممکن است کشف تازه بتواند از بروز مجدد بیماری در مبتلایان پس از جراحی جلوگیری کند و یا حتی مانع از ابتلای به این بیماری شود.

 

[ ۱۳۸۸/۱۱/٢٢ ] [ ۱٢:٤٦ ‎ق.ظ ] [ امیر سالار سید رزاقی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

دانشجوی مهندسی ژنتیک (گیاهی)
لینک دوستان
امکانات وب