به مرکز تحقیقات ژنتیک خوش آمدید
 
قالب وبلاگ

ویروسی که معمولاَ سیب زمینی ها را آلوده می کند ، شباهت قابل توجهی به یکی از پروتئین های اساسی شرکت کننده در بیماری آلزایمر به نام AD دارد . محققان با استفاده از این ویروس توانستند آنتی بادی تولید کنند که می تواند جلوی حمله AD را بگیرد و یا حداقل اثر آن را کاهش دهد .

تحقیقات بر روی موش نشان داده است که واکسیناسیون با پروتئین آمیلوئید بتا برای تولید آنتی بادی AD  می تواند با تحریک نابودی صفحات آمیلوئید روند بیماری را کند کرده و عملکرد دستگاه عصبی را بهبود بخشد . تعدادی از آزمایشات اولیه بر روی انسان صورت گرفته است اما با توجه به خطر encephality autoimmune (حمله سیستم ایمنی به مغز ) باید این آزمایشات با دقت بیشتری انجام شوند.

برای مشاهده ادامه مقاله بر روی ادامه مطلب کلیک کنید.


یک راه حل برای کاهش خطر واکسن آلزایمر ، استفاده از پروتئین یک موجود بسیار نزدیک به انسان به عنوان واکسن است مانند ویروس آبله گاوی که برای واکسن آبله به کار می رود . محققان این روش را بر روی یک پروتئین شبه آمیلوئید که در ویروس سیب زمینی (PVY ) یافت می شود ، اعمال کردند . آن ها PVY را به مدت چهار ماه به موش تزریق کردند و هر ماه مقدار آن را افزایش دادند . تحقیقات نشان داد که موش مقدار زیادی آنتی بادی تولید می کند و هم در محلول و هم در بافت نمونه بیماران آلزایمری می تواند به پروتئین آمیلوئید بتا متصل شود . هم چنین اگر از برگ سیب زمینی های آلوده به ویروس PVY ، خالص شده باشد موش می تواند آنتی بادی AD را نیز به مقدار کم تولید کند.

محققان اعلام کردند که ویروس سیب زمینی یک ویروس آلوده کننده ابتدایی است و هیچ خطری برای انسان ندارد به طوری که بسیاری از انسان ها سیب زمینی های آلوده را می خورند . آزمایشات بعدی آنتی بادی PVY تعیین خواهد کرد که آن ها چقدر می توانند مفید باشند و آیا می توان از آن ها برای درمان بیماری استفاده کرد.

[ ۱۳۸۸/۱۱/٢٢ ] [ ۱٢:٢٥ ‎ق.ظ ] [ امیر سالار سید رزاقی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

دانشجوی مهندسی ژنتیک (گیاهی)
لینک دوستان
امکانات وب