به مرکز تحقیقات ژنتیک خوش آمدید
 
قالب وبلاگ

در حقیقت مغزهای بزرگتر به جای اینکه در بالا بردن هوش سهیم باشند می توانند از بدن های از ماهیچه ای بیشتری برای کنترل شدن برخوردارند محافظت کنند، مانند رایانه ها که ابعاد بزرگتر تنها گنجایش آنها را افزایش می دهند و نه لزوما سرعت و کاربردشان را.

در مورد حشرات کوچکتر نیز دانشمندان دانشگاه وست ویرجینیا سرانجام مبا مطالعه گسترده توانستند ذهنیت سنتی را که حشرات مانند مورچه ها، زنبور ها و سوسک ها را ماشین های زنده ای می دانست که تنها در برابر حوادث به شیوه ای قابل پیش بینی پاسخ می دهند، تغییر دهند. اکنون ثابت شده است حشرات متناسب با شرایط محیطی قادر به تغییر دادن نوع رفتار خود هستند.

برای مشاهده ادامه مقاله بر روی ادامه مطلب کلیک کنید.


زنبور ها از مغزهای بسیار کوچک با کمتر از چند میلیون نرون بر خوردارند و قادرند با استفاده از آن اشکال مختلف را در دسته های اشکال متقارن دسته بندی کنند، اجسام را بر اساس شباهت یا متفاوت بودن آنها انتخاب کنند و یا می توانند پس از طی مسافتی معین پرواز کردن را متوقف کنند.

رفتارهای متنوع و شیوه های متعدد ارتباط در میان مورچه ها و زنبورها نشان از هوشمند بودن فوق العاده آنها دارد. برای مثال زنبورها می توانند نیش بزنند، عملیات اکتشافی برای یافتن غذا انجام دهند، از کندو محافظت کنند و با بال زدن به تهویه هوا وخنک ساختن داخل کندو استفاده کنند.

با توجه به این مطالعات دانشمندان به این باور رسیده اند که چند صد نرون برای انجام فعالیتی مانند شمارش کافی است و چند هزار نرون برای ایجاد هوشیاری کفایت خواهد کرد.

بر اساس گزارش ام اس ان بی سی، با استفاده از چنین اطلاعاتی مهندسان نرم افزاری قادر خواهند بود برنامه هایی را به منظور شناسایی دقیق چهره و حالات روحی از زوایای متفاوت طراحی کنند، پدیده ای که زنبور ها قادر به انجام آن هستند اما رایانه ها هنوز قدرت انجام آن را بدست نیاورده اند.

[ ۱۳۸۸/۱۱/٧ ] [ ٥:٤۳ ‎ب.ظ ] [ امیر سالار سید رزاقی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

دانشجوی مهندسی ژنتیک (گیاهی)
لینک دوستان
امکانات وب