به مرکز تحقیقات ژنتیک خوش آمدید
 
قالب وبلاگ

آنزیم ها ملکول های بزرگ پروتئین هستند که در تمام موجودات زنده از باکتریها گرفته تا نهنگ ها و گیاهان وجود دارند. آنزیم ها دارو سازان طبیعت هستند . تمام فعالیت های موجودات زنده بستگی به آنها دارد – سبز شدن برگها در فصل بهار ، شوک الکتریکی توسط مارماهی برق دار ، جنباندن دم سگ ، درخشندگی کرم شب تاب همه نتایج تأثیر آنزیم ها است.

از لحظه ای که انسان بمرحله ادراک میرسد ، آنزیم ها نقش مهمی را در تمام مراحل زندگی ایفا میکنند . بدون آن اسپرم ظریف جنس نر نمیتواند اجازه دخول در تخمک بزرگ و خشن جنس ماده را داشته باشد تا عمل لقاح انجام پذیرد . همانطور که میدانیم ، اسپرم مجهز به آنزیم بسیار کوچکی است که میتواند پرده نازک تخمک را حل نموده وارد آن شود.

عملاً هر غذائی که ما میخوریم ( بجز الکل ) اگرً بدون آنزیم و تأثیر آنها بر غذا و تجزیه نمودن آنها بود غیر قابل هضم میبود و نمیتوانست وارد جریان خون گردد. بعبارت دیگر ما بدون آنزیم هلاک میشدیم ولو اینکه تا خرخره غذا میخوردیم . یا اینکه غذائی که میخوردیم میتوانست مانند سیانور کشنده باشد . ( مثلاً در اثر فرایند گوارش یک لقمه کباب گوشت بره بدون آنزیم ها میتوانست بقدری آمونیاک تولید نماید که کشنده باشد.)
در یک چشم بهم زدن آنزیم ها تغیرات شیمیائی را انجام میدهند که در هیچ آزمایشگاه پیشرفته ای انجام آن میسر نمیباشد. برای اینکه کبابی را بمواد اولیه اش تجزیه نمائیم لازم است که آنرا تقریباً به مدت یک روز در اسید غلیظ جوشاند . در حالیکه در حرارت عادی بدن آنزیم ها این عمل را در چند ساعت انجام می دهند !

برای مشاهده ادامه متن بر روی ادامه مطلب کلیک کنید.


هیچکس نمیداند که آنزیم ها چگونه میتوانند این اعمال شگفت آور را انجام دهند. هر آنزیمی مخصوص بکار مشخصی است و معمولاً روی ماده مشخصی عمل مینماید . بدین ترتیب آنزیمی که میتواند روی یک قالب کره کار کند نمیتواند بر روی قند اثری داشته باشد و همینطور آنزیم های مخصوص قند نمیتوانند اثری بر روی پروتئین داشته باشند .

آنزیم ها تنها مواد را تجزیه نمیکنند ، بلکه ماده جدیدی را هم میسازند . از خون اسید آمینه را دریافت مینمایند ، مثلاً اسید آمینه ایکه منتج از عضله گوساله شده است آنرا بمنظور مصالح ساختمان عضله انسان که یک ماده جداگانه است بکار میبرد . آنزیم قند را به گلیکوژن تبدیل مینماید که کبد بتواند از آن برای موارد اضطراری برای تأمین انرژی استفاده نماید.

چند دقیقه لقمه نانی را در دهان بجوید متوجه میشوید که بتدریج دهانتان شیرین میشود. این همان عمل انزیم است که روی نان اثر کرده آنرا شیرین مینماید . بدن نمیتواند نشاسته را بمصرف برساند ، ولی میتواند بعضی از انواع قند را جذب نماید . آنزیمی در بذاق دهان نشاسته را تبدیل به قند نموده که البته در مراحل بعدی جهاز هاضمه و آنزیم های آن این فرایند را تکمیل مینمایند .
یک کمی آب ژاول ( پر اکسید هیدروژن ) را روی یک زخم کوچکی بریزید ملاحظه خواهید کرد که کف خواهد کرد . آنزیمی در پوست آنرا به آب و اکسیژن آزاد تبدیل نموده است که بصورت کف نمایان میگردد. یک ملکول آنزیم قادر است در یک ثانیه هشتاد هزار ملکول آب ژاول را تجزیه نماید . در روده یک ملکول آنزیم انورتاز میتواند یک میلیون برابر خود قند را تجزیه نماید.

چند نوع آنزیم در بدن وجود دارد ؟ بیشتر از 650 نوع آنزیم تا بحال شناخته شده است و دانشمندان معتقد هستند که خیلی بیشتر از اینها آنزیم در بدن وجود دارد . میلیونها سلول غیر قابل شمارش در بدن وجود دارند که تخمین زده میشود که کوچکترین آنها حد اقل دارای یکصد هزار ذره آنزیم باشند . اگر سلولی را یک کارخانه در نظر گیریم ، آنزیم ها بمثابه ماشین آلاتی هستند که کارخانه را بکار می اندازند .
بعضی از آنزیم ها اکسید کنند ه هستند ( سوخت ) یک ذره غذا را گرفته روی آن فرایندی شیمیائی انجام میدهند که حاصل آن شگفت انگیز ترین ماده موجود در طبیعت میباشد و آن ماده ای بنام آدنوزین تری فسفات است که باختصار ( ای . تی . پی) نامیده میشود. این ماده خاذن بسیار کوچکی است که انرژی خود را برای انقباض عضله خلاص میکند . با هر ضربان قلب ، با هر پلک زدن ، با هر دفعه نفس کشیدن ، این ماده است که انرژی لازم را تأمین میکند .
چیزی شبیه باین عمل در اعصاب رخ میدهد . آنزیم ها ماده جالبی بنام استیکولین تولید میکنند که با فرایند بسیار جزئی میسر میسازد که پیام ها در محل اتصال اعصاب منتقل گردند . اما بمحض این که این آنزیم وظیفه خود را انجام داد باید معدوم شود در غیر اینصورت قلب از حرکت باز می ایستد. در اینجاست که در چند هزارم ثانیه دوباره آنزیم دیگری برای نجات از راه میرسد.

درحال حاضر بسیاری از پزشکان آنزیم ها را در موارد بسیاری مورداستفاده قرار میدهند . پژوهشگران آنها را از گیاهان ، کپک ها ، باکتری ها ، خون انسان بدست می آورند . در بین تمام آنزیم های بسیار مفید آنزیمی بنام هیالورونیداز وجود دارد که پزشکان آنرا در کودکانی که در اثر اسهال و یا سوختگی آب بدن خود را از دست داده اند و پیدا کردن سیاهرگ آنها مشکل است و نمیتوان آبرا از طریق سیاهرگ به بدن انها رسانید آنزیم مورد بحث مسئله را حل میکند و اگر این آنزیم نبود مرگ کودک حتمی بود . این آنزیم موجب میگردد که غشاء بین ماهیچه ها از بین برود و تزریق آب به عضله میسر گشته و آب وارد بافتهای بدن گردد.
آنزیم دیگر بنام استروبتوکیناز است که موجب میگردد خون لخته شده در سرخرگها حل شده و از ضایعه ترومبو فلبیتیس جلوگیری بعمل آید .
امروزه بیشتر دانشمندان معتقد هستند که تعدادی از امراض بعلت اختلال آنزیم ها ایجاد میگردند . فرض بر این است که ژن مخصوصی وجود دارد که اداره کننده تولید هر آنزیم در بدن است . هنگامیکه این ژن نباشد و یا اینکه دارای نقص گردد طبعاً تولید آنزیم هم دچار اختلال میگردند.

دانشمندان تصور میکنند که بیماری دیابت ممکن است قسمتی مربوط به فقدان آنزیمی میباشد که نقص در تولید انسولین دارد . شواهد بسیاری موجود است که سرطان خون و دیگر سرطان ها در اثر اختلالهای آنزیم ها بوجود میآیند . تا بامروز ، تقریباً چهل و چهار نوع بیماری را که در اثر اختلال آنزیم ها ایجاد میگردد تشخیص داده اند .
تمام این ها روشنگر یک موضوع است ‌و آن این است که اگر آنزیم ها ناقص عمل نمایند و یا اینکه وجود نداشته باشند باید بوسیله آنزیم های مصنوعی کمبود آنها را جبران کرد . از طرفی اگر گروهی از آنزیم ها بیش از اندازه فعال باشند میتوان با دارو های معینی فعالیت آنها را تعدیل نمود .

[ ۱۳۸٩/۱٠/٧ ] [ ۸:٤۸ ‎ب.ظ ] [ امیر سالار سید رزاقی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

دانشجوی مهندسی ژنتیک (گیاهی)
لینک دوستان
امکانات وب