به مرکز تحقیقات ژنتیک خوش آمدید
 
قالب وبلاگ

دانشمندان علم ژنتیک با بی رحمی تمام، موجودی زنده عروسک وار ساخته اند که کاملاً درد را احساس می‌کند ولی نمی تواند جیغ بکشد

شرکت جن ‌پتس، اقدام به تولید انبوه حیوانات ژنتیکی کرده است که نمونه آنها در طبیعت وجود ندارد.
این موجود زنده در حالت خواب زمستانی در بسته‌بندی‌های مخصوص در فروشگاه‌های این شرکت عرضه می شود. حیوان خانگی ساخته شده در شرکت جن‌پتس، مانند دیگر حیوانات دچار درد و رنج می‌شود؛ اما به گونه‌ای ساخته شده که هنگام درد، سر و صدای زیادی نمی‌کند.

عمر این حیوان یک تا سه سال است و پس از خروج از بسته بندی و برخواستن از خواب زمستانی، به سرعت با انسان و کودکان انس می‌گیرد.

این شرکت اعلام کرده است که به زودی فروش انبوه محصول خود را در قفسه فروشگاه‌های زنجیره‌ای و نمایندگی‌های خود آغاز می‌کند و اکنون در حال ثبت و اعطای حق نمایندگی فروش است.

این شرکت با استفاده از دستاوردهای مهندسی ژنتیک، با اصلاح و دستکاری مولکول‌های DNA که حاوی اطلاعات زیستی جانداران است؛ اقدام به تولید انبوه و فروش پستانداران زنده کرده است.

برای مشاهده ادامه متن بر روی ادامه مطلب کلیک کنید.


بسته‌بندی‌ها دارای نشانگر ضربان قلب حیوان، چراغ  LEDکه درجه تازه گی حیوان را نشان می‌دهد و لوله ویژه تغذیه است.

شرکت سازنده این حیوانات اعلام کرده است که آنها مانند دیگر حیوانات، دارای عضله، استخوان و خون هستند و اگر قسمتی از بدن آنها بریده شود؛ خونریزی می‌کنند و در صورت عدم مراقب جان خواهند باخت.

DNA این حیوانات بر اساس فن‌آوری میکرواینجکشن تخم Zygote Micro Injection تهیه شده است. این فن‌آوری در سال 1997 ابداع شده است و در سال 2003 از آن برای تلفیق DNA انسان و خرگوش با موفقیت استفاده شد.

اقدام شرکت جن‌پتس، دغدغه فیلسوفان و حامیان حقوق انسان و حیوانات را بار دیگر گوشزد می‌کند و بیم زندگی در جهانی مانند "جزیره دکتر مونرو" را به ذهن متبادر می‌کند.

در جزیره دکتر مونرو که یک داستان تخیلی مربوط به چند دهه پیش است؛ حیواناتی زندگی می‌کنند که نیمی انسان و نیمی حیوان‌اند.

به نظر می‌رسد با عرضه انبوه این حیوانات خانگی، که برخی خصوصیات عروسک‌ها را نیز دارا هستند؛ نسلی از کودکان پرورش می‌یابند که تفکر متفاوتی در مورد حیات، سر منشأ و ماهیت آن در ذهن خواهند داشت و به این ترتیب نگاه آنان به زندگی و فرهنگ زیستی آنان دگرگون خواهد شد.

آیا جن پتس زنده است و نفس می کشد؟

بله جن پتس زنده است و نفس می کشد عضله و خون دارد ولی با القاء خواب زمستانی به این حالت در پلاستیک قرار گرفته است. در عین حال در همین حالت هم کاملاً زنده است و از سوراخ هایی که بر روی پلاستیک قرار دارد تنفس می کند.

آیا جن پتس چشم هایش را باز می کند؟

بله حدود بیست دقیقه بعد از اینکه بسته را باز کردید؛ جن پتس کم کم بیدار می شود و زندگی خود را شروع می کند.

آیا جن پتس احساسات دارد و چه نوع موجودی است؟

بله. جن پتس با تغییراتی که در DNA ایجاد شده در هفت شخصیت یا کارکتر وارد بازار خواهد شد و شما می توانید بنا به علاقه تان، جن پتس باهوش، کم حرف، شیطون، مؤدب و یا اجتماعی را خریداری کنید.

آیا جن پتس رشد می کند؟ چند سال عمر می کند؟

جن پتس رشد کامل خود را داخل بسته انجام می دهد و میزان عمرش بسته به نوع آن از 1 تا 3 سال متفاوت است

این محصول در دو مدل یکی با طول عمر 1 سال و دیگری با طول عمر 3 سال و در 7 مدل پهلوان (قرمز)، ماجراجو (نارنجی)، شاد (زرد)، آرام (سبز)، متین (آبی)، روحانی (نیلی) و رویایی (بنفش)ساخته شده‌است.

این کمپانی این محصول را تولید کرده تا جای عروسک و یا حیوانات خانگی را در منازل بگیرد و مشکلات حیوانات را نداشته باشد.

همون طور که در عکس مشاهده می کنید، قسمت بالا سمت راست، توسط یک سیستم ساده، ضربان قلب جن پتس را طی مدت زمانی که در خواب زمستانی است نشان می دهد و قسمت سمت چپ پایین چند تا چراغ وضعیت سلامتی این موجود عجیب را کنترل و نشان می دهد.

این موجود زنده طوری ساخته شده که حرکات محدودی مانند یک نوزاد داشته باشد به گونه‌ای که مدفوع بسیار مختصر داشته باشد و به غذای کمی هم احتیاج دارد. قد آن حدود ۲۰ سانتی متر و قطرش ۷ سانتی متر است و جثه آن از این بزرگ‌تر نمی شود. کاملاً درد را احساس می‌کند ولی نمی تواند اصوات بلند تولید کند. دارای خون عضله و استخوان است و پس از خروج از جعبه ظرف ۲۰ دقیقه بیدار شده و چشم‌هایش را باز می‌کند...

شرکت bio-genica در استرلیا عروسک‌های جاندار موسوم به (Genpets) را به کمک علم مهندسی ژنتیک به این ترتیب که ترکیبی از ژن‌های خرگوش، شامپانزه و خوک، با استفاده از القای خواب زمستانی در جعبه نگهداری و این جعبه ضربان قلب و میزان تازگی آن را نشان ‌دهد؛ در سراسر کره خاکی عرضه خواهد کرد.

[ ۱۳۸٩/٧/٢٠ ] [ ۱٠:٢٦ ‎ب.ظ ] [ امیر سالار سید رزاقی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

دانشجوی مهندسی ژنتیک (گیاهی)
لینک دوستان
امکانات وب