به مرکز تحقیقات ژنتیک خوش آمدید
 
قالب وبلاگ

پاسخ به برخی مسایل دانشکده کشاورزی دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه

این پست از وبلاگ دانشجوی زراعت ساوه (آقای ابوالفضل معصومی) گرفته شده است.

با سلام خدمت بازدید کننده های محترم وبلاگ دانشجوی زراعت ساوه

چند وقتی میشه که دارم واسه کنکور ارشد زراعت درس میخونم.

خوشبختانه تونستم به منابعی که احتیاج داشتم، دست پیدا کنم.

اولین فکری که همیشه بعد از خواندن کتاب ها و جزوات منابع به ذهنم می رسد ، این هست که چرا باید بین جزوات بعضی از اساتید محترم دانشکده ما و منابع کنکور ارشد اختلاف وجود داشته باشد!؟

بعد از مطالعه یک کتاب و یا جزوه منبع کنکور ، احساس میکنم برای بار اول است که یک موضوع را میبینم! چون اصلا استادهای ما ، این موضوع را تدریس نکردند و یا خیلی سطحی  به آن فقط اشاره کرده اند.

چرا باید جزوات بعضی از اساتید فقط به درد پاس کردن درس خودشان بخورد و بعد از پاس کردن درسشان آن را کنار بگذاریم؟ و بیشتر از اینکه شبیه به کتاب مرجع درس تدریس شده باشند، شبیه به کاریکاتور کتاب مرجع باشند!!!

چرا باید بین تدریس بعضی از اساتید دانشکده کشاورز ی ساوه و دیگر دانشگاهها اختلاف وجود داشته باش ؟

البته شاید دانشجوهای واحدهای دیگر هم این مشکل را داشته باشند!

به این کار اساتید چی میشه گفت؟ کم کاری یا بی حوصلگی در تدریس؟

در حال حاظر بیشترین مشکل در پیدا کردن کار بین فارغ التحصیلان رشته های تحصیلی، در رشته کشاورزی وجود دارد .

جدا از کوتاهی و غفلت دولت مردان، دلیل دیگر مقدار در صد بالای بیکاری فارغ التحصیلان کشاورزی، به نظرم آشنا نبودن این افراد با کار عملی در مزرعه می باشد. بعضی وقت ها هم  دلیلش می تواند به نوع تدریس کردن اساتید کشاورزی مربوط باشد که در برخی موارد خیلی سطحی تدریس میکنند.

امیدوارم که اساتید رشته کشاورزی نه از روی عادت، بلکه با دل سوزی و از روی علاقه دروس خود را تدریس کنند.

پاسخ مدیر مرکز تحقیقات ژنتیک به رنج نامه:

با سلام و عرض خسته نباشید با آرزوی قبولی طاعات و عبادات.

بنده دانشجوی مهندسی اصلاح نباتات دانشگاه آزاد اسلامی واحد ساوه هستم. با توجه به مسائل ارائه شده باید خدمت عزیزان عرض کنم که در رابطه با اساتید دانشگاه، تمامی اساتید، اساتید بسیار خوب با بار علمی بالایی هستند. مشکل از ماست. به عنوان مثال وقتی دکتر جم نژاد (استاد دروس: تشریح و رده بندی گیاهی، اصول زراعت، اکولوژی کشاورزی، علف های هرز و کنترل آنها، عملیات های زراعی و کشاورزی و ماشین آلات کشاورزی) در درس تشریح و رده بندی گیاهی، تیره های گیاهی زیادی را در کلاس توضیح می دادند، اکثرا شاکی می شدند که چرا باید اینقدر تیره بلد باشیم در صورتی که دانشجویان دانشگاه تهران برعکس ما عمل می کنند. یا در درس علف های هرز و کنترل آنها از نام های های علمی و لاتین شکایت می کنند. این ها نمونه بارز این است باعث شود که استاد نسبت به کلاس سرد شود. (منظورمان این نیست که اساتید در درس دادن سرد شده اند یا سرد هستند).

اگر خیلی از ما دانشجویان در خواندن منابع ارشد مشکل داریم، کم کاری از خودمان است. اساتید از روی سرفصل های تعیین شده آموزش می دهند. ما باید با مطالعه بیشتر و افزایش معلومات خود از استادمان انتظار داشته باشیم.

خطاب به وبلاگ دانشجوی زراعت ساوه:

آیا تا به حال شده که شما از اساتید محترم دانشکده درباره یک مطلب فراتر مطالب ارائه شده در کلاس سوال بپرسید اما جواب نگیرید!؟

منتظر پاسخ شما هستم.

با تشکر

مدیریت مرکز تحقیقات ژنتیک

امیر سالار سید رزاقی

 

[ ۱۳۸٩/٦/٤ ] [ ٥:٢۱ ‎ب.ظ ] [ امیر سالار سید رزاقی ] [ نظرات () ]
.: Weblog Themes By WeblogSkin :.
درباره وبلاگ

دانشجوی مهندسی ژنتیک (گیاهی)
لینک دوستان
امکانات وب